Jdi na obsah Jdi na menu
 


Železniční nehoda u Karlovic, srpen 1961

Železniční nehoda mezi Vrbnem a Karlovicemi ze srpna roku 1961, stála život 18-ti lidí...v zatáčce pod tzv. Skálou došlo ke srážce ujetého nákladního vagonu z Vrbenského nádraží s protijedoucím osobním motorovým vlakem.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Osobní vzpomínka

(Jindřich Bayer, 2. 10. 2016 10:31)

Můj otec pracoval jako strojvedoucí a jezdil parní lokomotivou z Vrbna do Milotic.V den nehody cestovat tím "motorákem".Byl ale radioamatér a opravoval známým rádia a zdržel se v Miloticích,právě z tohoto důvodu, na žádost jednoho železničáře.To mu možná zachránilo život.Já sám jsem proto byl na místě trgedie.

Pamatuju

(Mich, 22. 1. 2012 12:22)

Přesvědčil jsem tenkrát rodiče i příbuzné svým dětským brekotem, že cestou do Vrbna vystoupíme v Karlovicích a navštívíme mou babičku. Viděl jsem pak čerstvě vápnem zasypané místo nehody -pokroucené železo, pach spáleného dřeva a ještě něčeho děsivého. Uvěřil jsem v osud...

Re: Pamatuju

(olda, 6. 7. 2014 22:10)

Na tuto nehodu si pamatuji. Naše sousedka paní Zlámalová z Olomouce jela za dcerou do Vrbna pod Pradědem. Byla také oběť tohoto neštěstí.

Železniční neštěstí

(Miluše Babjáková, 9. 10. 2013 13:34)

Na neštěstí si pamatuji, protože moje babička žila ve Vrbně . V důchodě pracovala jako kuchařka v ozdravovně/ později tam asi byly pionýrské tábory/nad Vrbnem. Pamatuji si, že nám psala o neštěstí, které právě postihlo rodiče, kteří jeli na návštěvu za dětmi do tohoto tábora - mělo to být v neděli.