Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domy podle popisných čísel

15. 4. 2010

Železná podle čísel - stav z roku 2002


Č.p) 1. Sideras
Č.p) 2. slévárna-hammer zbouráno.
Č.p) 3. slévárna-hammer zbouráno.
Č.p) 4. Hron – bývalá hájovna
Č.p) 5. Stibor Pavel
Č.p) 6. Původně hájovna poté  Černota nyní Tománková
Č.p) 7. zbouráno – poslední majitel-Theresia Gödel-Titz
Č.p) 8. Kotásek Jaroslav
Č.p) 9. Prudký Miroslav – Pekárek Libor
Č.p) 10. Svobodová Marie
Č.p) 11. Martínková Blanka
Č.p) 12. Vaněček Jaroslav – bývalá sodovkárna a pohostinství
Č.p) 13. Jakubica Rostislav – bývalá pekárna
Č.p) 14. Černota Petr
Č.p) 15. Zedek Jan – původní č.p. Baroň - zbouráno
Č.p) 16. Jakubica Ilja – původní č.p. Černota Jaroslav – vyhořel
Č.p) 17. Černota Josef Wolfseife
Č.p) 18. Kudela Jiří – bývalá hájovna Wolfseife
Č.p) 19. Moroň Wolfseife
Č.p) 20. Vacula Původní č.p. Wolfseife
Č.p) 21. Treimer Josef – požární zbrojnice-původně Wolfseif
Č.p) 22. Kudela Jiří Wolfseife
Č.p) 23. Trličík František
Č.p) 24. chata Vidrňák
Č.p) 25. Dančík Josef.Původní č.p. Kretschmer Johann zbouráno
Č.p) 26. Hrabal Martin
Č.p) 27. Skibíková
Č.p) 28. Gamovský Petr
Č.p) 29. Kačur Ivan
Č.p) 30. LČR-polesí hájovna
Č.p) 31. Chudá Margit
Č.p) 32. Malušecký Ladislav
Č.p) 33. Ország Oldřich
Č.p) 34. Do roku 1945-Franz Gross (zbouráno)
Č.p) 35. Lacko Jaroslav
2
Č.p) 36. Danosová Eva - bývalé pohostinství
Č.p) 37. Strnadel – Bergerová (majitel Praděd. lesní závod)
Č.p) 38. pohostinství – Do roku 1945- Hedwig Fiedler (zbouráno).
Č.p) 39. chalupa – Kravčík – po roce 1945 Jedlinský Václav
Č.p) 40. Do roku 1945 - Marie Langer (zbouráno)
Č.p) 41. Jakubica Ilja – Orgoníková
Č.p) 42. Dančík Roman – bývalé pohostinství
Č.p) 43. chata – Benada Bedřich
Č.p) 44. Kutlák Milan, Lisičanová
Č.p) 45. Šulák Josef - do roku 1945 Robert Ertel (zbouráno)
Č.p) 46. BEST – rekreační chalupa
Č.p) 47. Do roku1957 Měrka Josef 1945-Moritz Kellner- zbouráno
Č.p) 48 Trličíková Věra
Č.p) 49 Krahulec Radomír - hospoda u Radka-bývalý obecní úřad
Č.p) 50. Smíšek
Č.p) 51. Černota Alois,  Albrecht – Bílý Potok
Č.p) 52. Jaskievič
Č.p) 53. Darmovzal Břetislav – nyní chata pan Schlor
Č.p) 54. chata u rezervoáru Gross Rudolf
Č.p) 55. Do roku 1945-Anna Irmler – Wolfseife - zbouráno
Č.p) 56. Berger Rudolf-Franke Heinz.Původní č.p.Furmann Wilhelm
Zbouráno v 70 letech 20 století
Č.p) 57. Veselá Darina – penzion
Č.p) 58. chalupa – Motyka Josef
Č.p) 59. Hrubý Jiří – Czasch – původně Franke Julius
Č.p) 60. Černotová Ludmila
Č.p) 61. Rác Oldřich
Č.p) 62. na hutích zbouráno.(Drathütte) Eduardhammer
Č.p) 63. na hutích zbouráno.(Drathütte) Eduardhammer
Č.p) 64. Zifčák Petr – dříve číslo Armenhaus (chudobinec) zbouráno
Č.p) 65. Galle Pavel
Č.p) 66. Bodziková
Č.p) 67. hájenka Bílý Potok
Č.p) 68. 4 bytový dům – dříve patřil k huti a slévárně poté Mat. Škola
Č.p) 69. Hackenberg Hermann
Č.p) 70. Přikryl, 1948 - 2000 Hlávková Zdeňka (1964 prov. Gabulová)
Č.p) 71. Gesierich Adolf Wolfseife – shořel 3
Č.p) 72. Bernard - nyní chata Wolfseifen
Č.p) 73. mlýn Skalní potok- zbouráno Steinseifenmühle
Č.p) 74. hájovna Vidly vedle obchodu
Č.p) 75. hájenka Vidly polesí LČR
Č.p) 76. Vratislavské biskupství
Č.p) 77. chata Vidly Ottenheber
Č.p) 78. pohostinství Vidly hotel
Č.p) 79. byty Vidly
Č.p) 80. Bývalá správa silnic Krnov – Vidly
Č.p) 81. Komárek Miloslav Vidly
Č.p) 82. Streit Franz - výměnek Wolfseife zbouráno
Č.p) 83. Kapitán Tomáš - Původně č.p.Wolfseife Treimer Ferdinand
Č.p) 84. Halamík Miloš – původně u lomu /Ascherhaus/
Č.p) 85. Urubčík - Bílý Potok.Jako č.p.51
Č.p) 86. na Hutích u mostu – Heinrich hammer, zbouráno
Č.p) 87. Slavkovský Jiří
Č.p) 88. Vaněček Jaroslav –bývalé smíšené zboží
Č.p) 89. Zaoralová Eliška
Č.p) 90. Černota Alois - do roku 1945 Marie Köhler. Wolfseife
Č.p) 91. Gajdíková Milada
Č.p) 92. 4 bytovka – ubytovna lesních dělníků
Č.p) 93. Martiňák
Č.p) 94. Zničeno povodní 1940
Č.p) 95. Beneš Rudolf -pohostinství Hugo Poppe, NS Cyril Sedlář
Č.p) 96. Švan
Č.p) 97. Domov dětí a mládeže – Národní škola
Č.p) 98. octový domek – zbouráno v 60 letech 20 století
Č.p) 99. Lesy České Republiky Hrubý Zdeněk
Č.p)100. Mýtní domek,zničen povodní 1997
Č.p)101. Ptačí mlýn – vodní pila
Č.p)102. Vidly - vyhořel
Č.p)103. byt lesů (Kozina)
Č.p)104. lesní ubytovna Vidly
Č.p)105. Sideras Kostas Elektrokraftwerk
Č.p)106. Mlynář
Č.p)107. Krahulec Jaroslav – řeznictví
Č.p)108. Michalčík – Původní č.p. lesní chata 4
Č.p)109. Juřík Josef – č.p. z Videl
Č.p)110. Hvorecký – č.p. z Videl
Č.p)111. Jelínková Soňa - 111domek vedle č.p.75 Vidly
Č.p)112. Heda lesní vila obchod Vidly
Č.p)113. Národní škola
Č.p)114. chata – Bílý Potok
Č.p)115. chata – Bílý Potok
Č.p)116. Bobalová Vilma
Č.p)117. REA Forest Konečný Ivoš
Č.p)118. Richterová Hackenberg Rudolf
Č.p)119. Čudovský Vojtěch
Č.p)120. Zabloudil Jiří
Č.p)121. neznámý – zbouráno
Č.p)122. Kubín Zdeněk
Č.p)123. Dančíková Věra cukrárna
Č.p)124. Wald Vidly
Č.p)125. Nekoranec Leon Vidly
Č.p)126. Pension Heda -Vidly
Č.p)127. Penzion Adam - Vidly
Č.p)128. hájovna LČR – Bílý Potok
Č.p)129. lágr Bílý Potok – ubytovna Košťál
Č.p)130. Vlček Petr
Č.p)131. Homérová Vlasta
Č.p)132 Radkovská
Č.p)133. Čepera František
Č.p)134. Hromádková
Č.p)135. Mikulášek Miroslav Ohnoutka Luděk
Č.p)136. Fabel Menšík Miroslav
Č.p)137. Rybár Jaroslav
Č.p)138. Zlámal Zdeněk
Č.p)139. Šmach
Č.p)140. Macoun Milan
Č.p)141. Hašek Viktor
Č.p)142. 12 bytovka společenství majitelů bytů Č.p)143. Prečan Vít
Č.p)143. Prečan Vít
Č.p)144. Potraviny Andrýsková 5
Č.p)145. Hrabal LadislavČ.p)146. Šulák Antonín
Č.p)147. Vývodová Věra ubytování
Č.p)148. Koudelková Božena
Č.p)149. Servus
Č.p)150. Tománková
Č.p)151. Kačurová
Č.p)152. Prdědský lesní závod a.s.Bílý Potok
Č.p)153. Krahulec Radomír hotel
Č.p)154. Čiernik Miroslav na parcele č.p.40
Č.p)155. 6 bytovka společenství vlastníků bytů
Č.p)156. Kocourek Jiří
Č.p)157. Mader Jaroslav
Č.p)158. Jandová
Č.p)159. Korch Martin
Č.p)160. Kočka František
Č.p)161. Holubec
Č.p)162. Suchánek Antonín
Č.p)163. Harušinec Josef
Č.p)164. Keprda Karel
Č.p)165. Kudelová Helena
Č.p)166. Kučera Kamil
Č.p)167. Heinischová
Č.p)168. Kozub
Č.p)169. Ján Jiří
Č.p)170. Čermák Vítězslav
Č.p)171. Laňo Ivan
Č.p)172. Treimer Josef
Č.p)173. Šuta Josef
Č.p)174. Martínek
Č.p)175. Sideras
Č.p)176. Klvaňa
Č.p)177. Motal Jan Č.p)408. Staš Wolfseifen Č.p)429. Florová chata Bílý Potok
Č.p)453. chata Vidly
Č.p)454. chata Vidly


Č.p) 142 Majitelé: Hlávka Václav
                                Galle Pavel
                                Medřická Antonie
                                Chrabatin Antonín a Jitka
                                Krahulec Robert a Bohdana
                                Rybář a Foltisová

                                Hlávka Stanislav a Martina
                                Šiller Zdeněk, Šillerová Antonie
                                Šopíková Růžena
                                Pravda František a Králová Božena
                               Glabazňa Mojmír,Glabazňová  Lenka

Č.p) 155 Majitelé: Kuliha Miroslav
                                Suchánková Renata
                                Přichystal Gustav
                                Schmidt Ervin
                                Toman Slávek

 

 

                            OBSAZENÍ POPISNÝCH ČÍSEL DO ROKU 1945

 
    1     Alois Gebauer
    2     Adolf Grohmann a syn Slévárna
    3     Adolf Grohmann a syn Válcovna
    4    Vratislavské biskupství, polesný Grimme
    5    Adolf Bauer
    6    Vratislavské biskupství, adjunkt Klamert
    7    Theresia Gödel – Titz
    8    Johann Dokoupil – Ascher
    9    Hermann Pfitzner
 10    Hermann Kretschmer
 11    Marie Hofmann
 12    Adolf Vietz / Pohostinství
 13    Oskar Kandler / Pekařství
 14    Adolf Knoblich
 15    Johann Fochler
 16    Robert Habicht
 17    Franz Streit
 18    Vratislavské biskupství, lesovna Wolfseifen
 19    Rudolf Glauch
 20    Emil Philipp
 21    Elfriede Gross
 22    Ferdinand Treimer
 23    Rudolf Küffe
 24    Karolina Mück
 25    Johann Kretschmer
 26    Josef Nitsch
 27    Johann Ludwig
 28    Johann Riedel
 29    Albert Gross
 30    Vratislavské biskupství, polesí
 31    Karl Schneider
 32    Edgar Grohmann / nájemný dům
 33    Adolf Gröschel
 34    Franz Gross
 35    Edgar Grohmann
 36    Alois Meier
 37    Hedwig Zeidler – Ascher (Rudolf Schoske)
 38    Hedwig Zeidler / pohostinství
 39    Emil Hanske
 40    Marie Langer
 41    Adolf Vietz
 42    Adolf Vietz / povoznictví
 43    Margot Grimme
 44    Peschke
 45    Robert Ertel
 46    Emil Larisch
 47    Moritz Kellner
 48    Eduard Heintel
 49    obecní úřad
 50    Ida Quecke – Spiel
 51    Vratislavské biskupství, polesí Bílý Potok
 52    Anna Nickmann
 53    Adolf Kröst
 54    Rudolf Gross
 55    Anna Irmler
 56    Wilhelm Fuhrmann
 57    Hanna Schulz
 58    Rudolf Rohrbach
 59    Julius Franke
 60    Alois Meier
 61    Johann Dokoupil
 62    Vratislavské biskupství, hamry na Hutích
 63                      ,,                           ,,
 64    obecní chudobinec
 65    Rudolf Schoske
 66    Johann Seidel
 67    Vratislavské biskupství, fořtovna Bílý Potok
 68    Vratislavské biskupství, kanceláře
 69    Hermann Hackenberg
 70    Adolf Bannert
 71    Adolf Gesierich
 72    Alois Pfitzner
 73    Johann Kausch / dřívější Kamennopotocký mlýn
 74    Vratislavské biskupství, lesní Vogel Vidly
 75                  ,,                     , lesmistr Hohlbaum Vidly
 76                  ,,
 77                  ,,                     , Ottenheber Vidly
 78    Gustav Theuer / pohostinství Vidly
 79    Vratislavské biskupství, Vidly
 80    Úřad pro výstavbu silnic Krnov
 81    Vratislavské biskupství, lesní John Vidly
 82    Franz Streit, Bílý Potok
 83    Ferdinand Treimer, Wolfseifen
 84    Hedwig Zeidler
 85    Vratislavské biskupství, lesní Kusche
 86    Vratislavské biskupství na Heinrichově hamru
 87    Alfred Nitsch
 88    konzumní družstvo Krnov
 89    Johann Warschitzka
 90    Marie Köhler
 91    Vinzenz Zenker – Priessnitz
 92    Vratislavské biskupství, dům pro lesní dělníky
 93    Robert Plischke
 94    Johann Schwarzer
 95    Hugo Poppe / řeznictví a pohostinství
 96    Ferdinand Lux
 97    Národní škola
 98    Vratislavské biskupství / octový domeček
 99    ŘNR polesí
100    ŘNR mýtní domek
101    ŘNR / Dřevoindustrie Ludvíkov, Ptačí mlýn
102    ŘNR / polesí Vidly
103    ŘNR          
104    ŘNR          
105    Zeidler / výstavba rozvodných sítí elektrifikace
106    Adolf Schoske
107    Adolf Hübner / řeznictví
108    Lesní chata
109    Vratislavské biskupství / Vidly
110                    ,,
111    Wilhelm Schulz / obchod Vidly
112                    ,,
113    škola Vidly
114    Lesní chata
115            ,,
116    Franz Bartel
117    Oskar Küfe / stolařství
118    Rudolf Hackenberg
119    Otto Siegel
120    Franz Bock
121    neznámý
122    Robert Krist
123    Robert Freitag / cukrárna
124    Vratislavské biskupství / dům pro lesní dělníky Vidly
125                                  ,,    

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Železná podle popisných čísel

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hledání předků

(Zdeněk, 16. 2. 2012 20:08)

Paní Blanko o jménu Eichler jsem nenašel ve své dokumentaci o Železné nic. jen na č.p.žil do roku1945 pan Hermann Kretschmer. nyní dům vlastní rodina Svobodova.Pokusil jsem se poslat Foto domu z roku 1955 ale vaše emailová adresa nebyla asi dobrá orto se mi to stále vracelo zpět

Hledání předků

(Eichler, 15. 2. 2012 19:11)

Dobrý večer, v čísle 10 v Železné se roku 1819 narodila moje praprababička Anna Eichler,chtěla bych se dozvědět více,pokud existuje nějaká kronika a byla li by tam zmínka o rodině Eichler, dejte mi prosím vědět.bohackovablanka@email.cz

Paní Vlasta a Otta Homerový

(Jaroslava Suchanková(Svobodová), 27. 5. 2010 18:08)

Chtěla bych pozdravit manžele Homerových a jejích syna Borisa.Pocházím ze Záhorské Vsi a jsem nejstarší dcera Jarka od Julie Svobodové(Jurné).Bydleli jsme v Záhorské s p.Homerovou na jedné chodbě a často si vzpomínám na p.Vlastu a p.Otu.Prosím ozvěte se.Děkuji Jarka
Jiné spojení nemám