Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde můžete psát dotazy či postřehy. Pište prosím jenom to,  co se týká obsahu stránek.

 

 

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků na www.historie-vrbno.estranky.cz

  Provozovatel těchto stránek si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který obsahuje vulgární výrazy, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Při opakovaném porušení pravidel, bude pisateli zablokována možnost přidávat príspěvky.

děkuji za pochopení, Zdeňek Hlávka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lokalizace hostince při silnici na Heřmanovice

(Taťana Schmidtová, 18. 4. 2018 13:42)

Dobrý den,
už jsem vám psala e-mail. Moc prosím o upřesnění místa,kde stával hostinec. Mělo to být někde u silnice na Heřmanovice, ve směru na Heřmanovice po levé straně a spíše blíže k tomu kopci, který se vyjíždí. Na ortomapách z leteckého snímkování v letech 1949 - 1956 nemůžu nic najít. Děkuji Vám.

Dotaz na pravěkou těžbu zlata v oblasti Vrbna p. Pradědem

(dr. Aleš Uhlíř, 21. 3. 2017 12:22)

Dobrý den,
na stránkách se píše, že existují důkazy o těžbě zlata na Vrbensku v době 1500 let př. n. l. Můžete mi sdělit, o jaké důkazy jde, popřípadě dát odkazy na zdroje?
Děkuji

Dotaz - pronájem loveckých chat

(Adam Fiala, 6. 6. 2016 11:47)

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda byste mi poradili na jakou osobu bych se měl obrátit v případě zájmu o pronájem lovecké chaty Jánská nebo jakékoliv jiné uvedené na vaších stránkách. Odpověď můžete na email adam.fiala@rozjedse.cz. Děkuji, Adam Fiala

Vít Jablonský 1654

(Jablonský Jiří, 19. 2. 2016 22:03)

Dobrý den pane Hlávka, v jedné diskuzi jsem našel zmínku, ze v u Vás možná žili mí předci.. úryvek z dikkuze" Mám vrbenské matriky (vlastně i okolních farností) čtené po zápisech už mnohokrát (mám tam i jiné předky) Navíc jsou v pozemkových knihách tyto zápisy: 1654 Vít Jablonsky, 1713 Jiřík Šocr a Kateřina" dalo by se prosím dohled k tomuto jménu něco dalšího. Děkuji a v případě potřeby mi napište na maleci8a@seznam.cz

Re: Vít Jablonský 1654

(ojarda-administrátor, 6. 4. 2016 19:05)

dobrý den, bohužel autor pan Hlávka je již téměř tři roky po smrti. Odpovědět zatím nemůžu, archiválie pana Zděnka st. jsou ve vlastnictví jeho rodiny, momentálně k nim nemám přístup.

veisenstein zažitky

(Martin, 20. 1. 2016 16:31)

Okolí Vrbenska mám rád, a rád jsem i sám navštěvoval okolí Veisenštejna a Solné stezky. Můj poslední zážitek je trochu strašidelný, udál se v pozdní večer a už bych se tam sám nikdy neukázal.
Rád zeptal, jestli se někdo setkal s něčím podobným, protože podle mě má Veisenstein negativní energii a chcete li to říct naplno, straší tam jak na starém mlýně.

Mnichov - lom

(Ivo Soukup, 30. 11. 2015 13:16)

Dobrý den.
Z archivních materiálů:
"v 06/1955 psaly Českoslovebnské státní silnice podn.řed. Olomouc na OPP Bruntál, že lom Travná byl zrušen a tamní lanová dráha o délce 1800 mm s 15 vozíky byla přenesena do nového lomu v Mnichově u Vrbna"
Zná někdo informace pro potvrzení či vyvrácení uvedené informace? Za každou zmínku děkuji. Kontakt: soukupivo@centrum.cz

Re: Mnichov - lom

(Jaroslav-Admin, 3. 12. 2015 9:17)

dobrý den, vaši informaci bohužel nemohu potvrdit ani vyvrátit,zda kolejová dráha byla z toho lomu z Travné, ale pokud se pamatuji tak koleje s vozíky tam byly na 100% určitě a sloužili k dopravě vápencového kameniva vylámaným tunelem pod hlavní cestou (Vrbno -Zlaté Hory) z lomu do mlýna na kámen. Délka byla asi +- 150m. Bohužel přesnější informaci nemám.

Hrady na Vrbensku.

(Ivo S., 24. 5. 2015 14:02)

Někdy v 60.letech vydal jistý vrbenský učitel brožuru, která se měla jmenovat Staré hrady na Vrbensku. Byla údajně určena pro potřeby školní výuky, takže se jednalo spíše o několikakusový "náklad". Tento učitel se časem stal školním inspektorem v Olomouci. Jméno si bohužel nepamatuji. Nemáte někdo povědomost o této brožuře? Popřípadě sken? Děkuji za odpověď. Stránský. (i.str@seznam.cz)

Re: Hrady na Vrbensku.

(Jarda - admin, 24. 5. 2015 16:38)

Dobrý den, o brožuře je mi známo. Nevlastním ji, sken taky nemám bohužel. Autor se jmenoval PhDr.Jindřich Pleva *1928 Rajnochovice †2005 v Olomouci.Ve Vrbně p/Prad. pracoval jako učitel, později ředitel na ZŠ.Organizoval kulturní a sportovní akce. Zasloužil se velkou měrou o zkvalitnění vzdělávací a výchovné práce na školach Severni Moravy.Později pracoval jako ředitel Krajského pedagogického ústavu v Olomouci. Je veden jako pedagogická osobnost evropského významu.

Hermanovice

(Petr, 9. 11. 2014 14:18)

Dobry den,

pred casem jsem navstivil tyto stranky a byly zde informace o Hermanovicich, o kapli sv. Jeronyma a jak u ni pan Zdenek Hlavka delal archeologicke pruzkumy. Nyni je stranka o Hermanovicich prazdna. Nedala by se obnovit? Dekuji.

http://www.historie-vrbno.estranky.cz/clanky/hermanovice/

Re: Hermanovice

(Jaroslav -admin, 9. 11. 2014 20:15)

děkuji za upozornění, stránka byla funkční po rozkliknutí v popisu stránky "celý příspěvek" Ale již jsem to opravil na přímé zobrazení.

Kondolence

(Jan Vintr, 21. 7. 2013 9:49)

Upřímnou soustrast celé rodině,ale také blízkým přátelům pana Hlávky.
Kdo jej poznal, ví že odešel velký milovník historie,dobrý člověk.
Jan Vintr

Fotky

(Jan Vintr, 11. 5. 2013 15:49)

Dobrý den,
chci se zeptat,odkud máte fotky interiéru kostela v Ludvíkově, rád bych udělal lepší kopii, pokud by bylo možno.
Děkuji s přáním brzkého uzdravení.
Jan Vintr

Re: Fotky

(fotky p.Vintr, 12. 5. 2013 8:13)

dobrý den,
bohužel p.Hlávka není v současné době schopen odpovídat na Vaše dotazy, jeho zdravotní stav to momentálně neumožňuje. Nyní je dlouhodobě hospitalizován. Pokud s ním budu mluvit, tak se ho na to zeptám.
Jarda O. (správce jeho stránek)

Informace

(Zdeněk Hlávka jun., 29. 4. 2013 10:36)

Vážení návštěvníci těchto stránek, pan Zdeněk Hlávka v současné době bojuje s nemocí, tak se může stát, že si na některé odpovědi budete muset počkat. S přáním síly do boje děkuji za pochopení. Zdeněk Hlávka-junior.

Prosba

(Vít Machara, 9. 2. 2013 17:32)

Dobrý den, mohl bych na webu http://www.jesenikyinfo.net/ uveřejnit fotky a nějaké informace z vašeho webu stým že bych pod to dál vaši ikonu z odkazem. Děkuji Vít Machara

Re: Prosba

(dedazdena, 11. 2. 2013 20:12)

Vážený pane Machara. Z mých stránek si můžete stáhnout cokoliv.

Sedlová bouda-mezi Lyrou a Žárovým vrchem

(František Kraus., 2. 10. 2012 16:59)

Byl jsem ve Vrbně několikrát jako návštěvník a v Karlově Studánce často a v minulosti i jako pacient. Také jsem navštívil Sedlovou boudu a pár metrů před ní na druhé straně cesty je velký kámen(pomník) a na něm je špatně čitelný nápis, který jsem si i vyfotografoval, ale i tak jsem ho nedokázal rozluštit. Mohl byste mi prosím napsat co je tam napsáno?
Děkuju vám za vaše krásné a zajímavé stránky. F.Kraus

Re: Sedlová bouda-mezi Lyrou a Žárovým vrchem

(Děkuji za vaše slova chvály, 4. 10. 2012 22:13)

Nevím co bych k tomu kameni dodal. Vím jen, že ho tam nechali usadit zaměstnanci Pradědského lesního závodu, jemuž Sedlová chata patřila