Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde můžete psát dotazy či postřehy. Pište prosím jenom to,  co se týká obsahu stránek.

 

 

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků na www.historie-vrbno.estranky.cz

  Provozovatel těchto stránek si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který obsahuje vulgární výrazy, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Při opakovaném porušení pravidel, bude pisateli zablokována možnost přidávat príspěvky.

děkuji za pochopení, Zdeňek Hlávka

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: STŘELECKÁ CHATA

(Zdeněk, 21. 11. 2011 10:36)

Promiň, dopustil jsem se omylu ale přes to.já jsem místní koňáky znal oni toziž všichni jezdili do kovárny k Jurčagovi ta byla ve slevárně a to byla tenkrát parketa všech kluků ze Železné

Chata Střelecká

(XXX, 9. 11. 2011 12:41)

Dobrý den, krásné stránky, moc Vám fandím. Pokud by jste měl nějaké fotky staré Střelecké, ráda bych je viděla. Bydlel tam kdysi můj děda, jako lesní dělník. Držím palce co se týká zdravíčka. Vilma

poďakovanie

(Ľubica, 31. 3. 2011 18:55)

Vážený pán Hlavka, ďakujem vám, že ste sa rozhodol podeliť s ostatnými obyvateľmi Ceskej republiky a hlavne nášho okresu o historické fotografie a texty o histórii nášho krásneho a zaujímavého regionu. Určite nám to pomáha lepšie ho poznať a pochopiť. vašimi stránkami som nadšená.

ahoj

(lojza, 28. 3. 2011 18:48)

jak se máte

Re: ahoj

(Jarda, 30. 3. 2011 8:32)

dobře :-)Lepší už to být ani nemůže, to by jsme už nevydrželi :-)

Používání fotek a pohlednic

(Joanidis Sotiris, 22. 3. 2011 17:43)

Díval jsem se na vaše stránky historie. Jsem rád, že propagujete i Rejvíz, obzvláště když jsou tak moje pohlednice i fotografie, ale mohl byste mít u toho odkaz. Joanidis

Re: Používání fotek a pohlednic

(Zdeněk, 22. 3. 2011 19:55)

Vážený pane Joanidis
Velce rád bych Vás napsal jako autora nebo majitele Fotek ale já jsem dostal plné CD a bez autora nebo majitele. Sjednám ale nápravu. Budete na mých stránkách uveden jako zdroj historického materiálu. Pokud by jste potřeboval nějaké obrázky ode mne tak si je klidně stáhněte. Omlouvám se a zdravím
Historie-Vrbno

Kapličky

(Dana Vinklarová, 22. 10. 2010 19:25)

Co vím od babičky, tak kaplička ve Vrbně(dodnes se tomu místu říká u Kapličky) stávala kousek pod Bělidlem mezi dvěma stromy. Dál už se jde tzv. na Skalku. Je to místo nad Husovou ulicí, vede tam cestička od nové ulice nahoru kolem vrb.

Re: Kapličky

(Zdeněk, 23. 10. 2010 10:30)

Děkuji moc. je to pro mně velice cenná informace. Paní Dano sehnal jsem informace o odsunech. Je toho pořádný štos, napřed to ale musím zpracovat.

Pro pana Petra

(Zdeněk, 7. 10. 2010 12:13)

Velice Vám děkuji za pochvalu mých stránek, to potěší. Musím Vám ale zdělit,že na těchto stránkách pracoval a dosud pracuje také Jarda. Takže ještě jednou dík a dobře si počtěte

Beze slov

(Petr,Kamenná, 6. 10. 2010 21:54)

Vážený pane Hlávka,na vaše stránky jsem narazil náhodou (odkazem ze stránek detektorářů).Jarda jednou nadhodil že se zajímáte o hystorii okolí.Že to zpracujete s takovou precizností mě nenapadlo ani ve snu.Vaše stránky si já přidám do oblíbených.Obávám se,že jste mě obral o několik večerů,které bych asi jinak trávil u telky.
Přeji Vám mnoho zdraví a sil do další práce.

Pro paní Danu

(Zdeněk, 24. 9. 2010 9:49)

U sousedů jsem zjistil, že se jedná pouze o shodu jmen. Ale myslím si, že z podnikatelů tu nezůstal ani jeden. tak to zde po květnu roku 1945 chodilo. Mám ještě jednu možnost tak ji vyzkouším dám vědět. paní Dano prosím, pokud budete mít podobné dotazy pište raději na kontakt. Do toho se nám aspoň nemůže nikdo plést.

Rodinné klany

(Dana Vinklarová, 21. 9. 2010 21:01)

Zajímalo by mě, jak to bylo s odsuny německých rodin po válce? Zůstal tady někdo? Moje babička se kamarádila se starou paní Hackenbergovou - byla částí rodiny majitelů vrbenských hotelů? A co jiní? Nemáte nějaké informace?

Re: Rodinné klany

(Zdeněk, 22. 9. 2010 10:03)

Odsuny byly takové jako skoro všude v pohraničí.Samozřejmě,že tady některé rodiny ať už celé nebo rozdělené zůstaly jako na př. v Železné rod. Franke,Hackenberg,Berger,Treimer,Jung. Co se týče samotných odsunů to znám jen z vyprávění a o detailech se nemůžu rozepisovat, protože ještě dnes by z toho mohlo být pěkné peklo a mně se po soudech létat nechce.Z rodiny Hackenbergů znám jednoho z Vrbna. jeho dcera je moje sousedka tak se přeptám

Velké přání

(Zdeněk, 18. 9. 2010 0:54)

Moje velké přání je aby si kdejaký analfabet nevyléval svoje politické ambice na mých stránkách.Zde se jedná jen o historii města Vrbna a jeho okolí.Ostatní věci okolo, jako je politika mně nezajímají a věřím,že nikoho z příznivců těchto stránek.

Dotaz

(Martin, 17. 9. 2010 14:20)

Divná debata, to patří k těmto stránkám ?

Re: Dotaz

(Zdeněk, 18. 9. 2010 0:42)

Nemám to rád ale tady vidíte k čemu někteří I využívají internat

dobrý den

(Jakob Lewin jr., 14. 9. 2010 20:38)

Já jsem vas objevil a moc mě to líbit, vaše stranky sou super. Pišu z USA z Kansas, městečko Kiowa.
Já potomek czech Jude famili ze Sudetenland, která se musela rychlo odejít do England poté do Kansas v.r.1938. Muj otec původem z Jägendorf a matka Würbenthal. Omluvte mou špatnou češtinu. Jasem moc rád že vidím historii míst kde moji rodiči prožit začátek života.
Rodiče utikat pred Hitler a oni nic nevzít, ani foto ani nic. A už nikdy nevrátit se do Czekoslovenska. Moc vám přeji hodně dobrý.
Škoda že mi rodiči už nežijí. Děkuji za krásné počtení.

Pro pana Jakoba Lewin

(Zdeněk, 15. 9. 2010 9:35)

Vážený pane Lewin
Moc Vám děkuji za pochvalu mých stránek.Protože mám hodně fotografií z Vrbna (Würbenthal) a okolí tak bych Vám chtěl poslat nějaké obrázky z míst kde žili Vaši rodiče. Musíte mi ale poslat email adresu a popis místa jako číslo domu, ulice, Jméno maminky za svobodna po případě podnik nebo obchod který rodiče vlastnili. To je zatím všechno.
Zdravím Zdeněk

Fotky

(Petra, 10. 9. 2010 21:21)

Vážený pane, fotky Maxovy pily fotil můj dědeček. Tuto pilu vlastnila naše rodina do roku 48, poté nám byla znárodněna.Být Vámi, ponechala bych si tyto Vaše invektiva pro někoho jiného, myslím si, že v mém věku se nemusím nechat urážet.